e-sklep@bat.pl

SKŁADY I MARKETY BUDOWLANE

BAT materiały budowlane logo

System Suchej Zabudowy Rigips

Niniejszy artykuł poświęcony jest systemowi suchej zabudowy Rigips. Rigips to jedna z marek producenta Saint Gobain, który oferuje także wełny Isover i chemię budowlaną Weber.

Na początek przyjrzyjmy się temu, co mówi producent o korzystaniu z systemu Rigips w przypadku sztandarowego budowania ścian działowych:

 • przy założeniu tej samej grubości przegrody posiadają zdecydowanie wyższą izolacyjność akustyczną RA1,
 • dzięki niewielkiej masie (wynoszącej około 25 kg/m2ścianek działowych można nie uwzględniać w procesie projektowania konstrukcji budynków (np. stropów).
  Dla porównania masa murowanej ściany działowej o identycznej grubości wynoszącej 12,5 cm, w zależności od użytego materiału wynosi: dla cegły pełnej ok.165 kg/m2; dla betonu komórkowego ok. 65 kg/m2, a dla bloczków gipsowych ok. 125 kg/m2,
 • wyeliminowanie procesów mokrych oraz duża szybkość montażu,
 • łatwy sposób prowadzenia instalacji wewnątrz ściany,
 • możliwość niemal natychmiastowego użytkowania pomieszczeń,
 • estetyka oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania - płyty g-k dzięki unikatowej budowie chemicznej gipsowego rdzenia płyty są materiałem niepalnym pozwalającym na wznoszenie ścian działowych nie rozprzestrzeniających ognia (NRO),
 • możliwość elastycznej aranżacji pomieszczeń wynikająca z bezproblemowego demontażu.

 

Zapytaliśmy naszych wykonawców co skłania ich do wyboru systemów Rigips. Najczęściej wymieniane cechy zależne są od poszczególnych elementów systemu. 

 

Płyty – jako kluczowy element systemu są niezwykle cenione ze względu na wykorzystanie technologii Pro (gwarantuje ona: idealną gładkość powierzchni, maksymalną wytrzymałość połączeń – jest za to odpowiedzialna specjalnie zaprojektowana krawędź, brak pęknięć, łatwe szpachlowanie płyt, mniejsze zużycie masy szpachlowej i oszczędność materiału, a także oszczędność czasu pracy). Płyty wykonane są z dobrej jakości naturalnego gipsu, a jednocześnie zawierają więcej gipsu niż inne, przez co są twardsze, mocniejsze. Płyty nie łamią się przy montażu.

 

Profile Ultrastil - są to profile które dzięki specjalnym ryflowaniom są o ponad 50% sztywniejsze i bardziej wytrzymałe niż zwykłe standardowe profile. Porowatość (tłoczenie) zapewnia wykonawcy łatwy montaż, płyta i wkręty nie przesuwają się podczas pracy, konstrukcja jest stabilna.

 

Tak jak pozostałe akcesoria, profile wykonane są z grubej blachy i się nie wyginają, są sztywne. W systemie znajdziemy także wszystkie potrzebne akcesoria, jak taśmy, wkręty itp.

 

Ogromną wygodą jest komplementarność systemu. Zapewnia to także wysoką jakość wykończenia i… jeżeli zrobimy wszystko systemowo mamy gwarancję, iż nie powstaną spękania. Jednak przede wszystkim jest to system sprawdzony – bardzo mocny, stabilny i pewny.

 

Dodatkowe i wyjątkowe zalety wynikające ze stosowania systemu Rigips to wysoka odporność na ogień, regulacja wilgotności, wyjątkowa trwałość i łatwość odnawiania.

 

System Rigips to kilkadziesiąt różnych rozwiązań, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie dedykowane dla swoich wymagań i potrzeb. W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do odwiedzenia strony producenta.

 

System suchej zabudowy jest cenionym rozwiązaniem na wielu budowach. Nasi wykonawcy wśród głównych cech wymieniają:

 • pozwala na pracę niezależnie od pogody, temperatury
 • czystość przy stawianiu- brak mokrych robót typu tynkowanie
 • wysokiej jakości, sprawdzony system
 • dowolność aranżacji w połączeniu z dokładnością i estetyką wykonania- rozmaite powierzchnie, ścianki, sufity
 • szybkość i łatwość wykonania
 • łatwy montaż i demontaż
 • pełny system akcesoriów
 • estetyczne wykonanie
 • stosunkowo niedrogie rozwiązanie

Zatem dlaczego i czy warto budować systemowo? Zdecydowanie tak! Oprócz gwarancji jakości, produkty w systemach pasują do siebie i uzupełniają się nawzajem. Rigips bądź Isover to firmy, które dają gwarancję na swoje produkty, o ile prawidłowo dobierzemy wszystkie elementy wchodzące w skład systemu. Montaż jest sprawny i szybki, zaś w razie reklamacji adresat jest jeden. Budowanie systemowe to rozwiązanie, które będzie służyło na lata.

 

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmików o systemach suchej zabudowy.

 

3 sekrety suchej zabudowy 

 

3 sekrety udanego poddasza

 < Dzień z Thermano w Bat Reda Powłoki hybrydowe PURMAX Pruszyński dostępne w składach budowlanych BAT >
Createdy by Studio Spectro