e-sklep@bat.pl

SKŁADY I MARKETY BUDOWLANE

BAT materiały budowlane logo
Baza wiedzy

Ochrona środowiska w trzech krokach z marką ISOVER

Żyjesz w wyjątkowych czasach. Nigdy wcześniej świat nie był tak otwarty jak teraz. Możliwości podróży są ogromne. Jednego dnia możesz oglądać w Meksyku ruiny azteckiej Piramidy Słońca, kolejnego Mur Chiński, a następnie przelecieć do Dubaju - miasta pełnego przeciwieństw. To niezwykłe, prawda?

 

Świat jest na wyciągnięcie ręki. Niestety ostatnie dziesięciolecia to również czas zwiększonego zatruwania i niszczenia naszej wyjątkowej planety. W ciągu ostatnich 40 lat szkodliwa emisja gazów cieplarnianych szybko wzrosła. Rządy większości krajów nie zrobiły wystarczających postępów w walce z kryzysem. Przestańmy liczyć na wielkich tego świata, a zacznijmy od siebie. Troska o środowisko wbrew pozorom nie jest taka trudna. Tym bardziej, że mamy ze sobą niezawodnych partnerów takich jak marka ISOVER.

Trzy kroki w walce o czyste środowisko

Segregacja śmieci, ograniczenie jednorazowych opakowań i zmniejszenie ilości spożywanego mięsa to ważne kroki na drodze do ochrony środowiska. Jednak możesz zrobić coś więcej. Razem z ISOVEREM zadbaj o termomodernizację swojego budynku w trzech krokach.
    
Po pierwsze - ocieplenie przegród zewnętrznych czyli ułożenie wełny na dachu, stropie czy stropodachu. ISOVER od początku działa w duchu „zero waste” i realnie troszczy się o środowisko. Aż 70% surowców, które zużywa do produkcji wełny to stłuczka szklana pochodząca z recyklingu. Po za tym zadbaj o wymianę okien na bardziej energooszczędne. Ten krok już realnie zmniejszy emisję szkodliwych substancji, gazów i pyłów do atmosfery.
    
Następnie zoptymalizuj istniejącą instalację wewnętrzną. Termostaty i automatyka pogodowa to nie tylko unikanie marnowania energii. Eliminując znaczne różnice temperatur poprawisz swój komfort termiczny. Przebywanie we własnym domu stanie się jeszcze przyjemniejsze.
    
Ostatni krok to wymiana kotła na odnawialne źródło energii. Polecamy idealny duet - pompę ciepła i panele fotowoltaiczne. Czy wiesz, że aż 70% wydatków energii zużywanej w budynkach pochłania ogrzewanie i wentylacja? To bardzo dużo, prawda? Stare piece węglowe i spalanie śmieci to jedne z głównych przyczyn skażenia powietrza w naszym kraju. Najwyższa pora je wymienić na nowoczesne urządzenia godne XXI wieku.

Program „Czyste Powietrze” wspiera termomodernizację

Termomodernizacja domu to ważna, ale niestety kosztowna inwestycja. Na szczęście od niedawna działa program, który wspiera finansowo wszystkich dbających o środowisko. Mowa oczywiście o „Czystym Powietrzu”. Za jego pośrednictwem możesz otrzymać pożyczkę lub dofinansowanie nawet do 50 000 zł. Głównym celem programu jest doprowadzenie do wymiany starych pieców na nowoczesne kotły oraz termomodernizacja budynków jednorodzinnych. W BAT obsługujemy program kompleksowo – od wypełnienia wniosku, poprzez kalkulację kosztów i dobór materiałów aż po rozliczenie dotacji. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na stronie czystepowietrze.bat.pl. Odezwiemy się do Ciebie.

Dodatkowe korzyści z inwestycji

Czyste środowisko to nie wszystko. Zyskasz dużo więcej. Dzięki termomodernizacji wzrośnie atrakcyjność domu, a tym samym jego wartość. Prawidłowe ocieplenie budynku pozwoli na zmniejszenie ilości paliwa stosowanego do ogrzewania nawet o 69 %. W ten sposób realnie oszczędzisz na comiesięcznych rachunkach. Pamiętaj, że “ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci” (Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry).