BAT materiały budowlane logo
Baza wiedzy

Tagi:

     

Ytong Jumbo czyli najszybszy bloczek na rynku

Fora i czasopisma budowlane są dla wielu początkujących inwestorów źródłem ogromnej wiedzy. Jeśli regularnie je przeglądasz na pewno zauważyłeś, że coraz częściej padają pytania o szybkość budowy. Zastanawiają się nad tym nie tylko deweloperzy, ale też inwestorzy indywidualni. Jaki materiał do budowy ścian wybrać, aby jak najprędzej zamknąć stan surowy? Co zrobić gdy brakuje murarzy do pracy, a odbiór budynku już niebawem? Doświadczeni budowniczowie znają jedną odpowiedź – Ytong Jumbo. To stosunkowo nowy materiał na rynku, ale zyskał sobie wielu zwolenników.

Bloczki Ytong są znane polskim budowniczym od dawna. Gładka struktura materiału pozwala zaoszczędzić na tynku. System pióro-wpust ogranicza czas na budowie. Jednak to nie jedyne zalety tego produktu. Ytong to przede wszystkim ciepły materiał ułatwiający budowę bezpiecznych, bo niepalnych domów energooszczędnych. Tyle korzyści, więc czego chcieć więcej? Właśnie szybkiej budowy! Dlatego powstał Ytong Jumbo - system wielkoformatowych bloków z betonu komórkowego przeznaczony do budowy ścian nośnych. Xella – producent materiałów przygotował propozycję dla zarówno dla zwolenników ścian jedno- jak i dwuwarstwowych. Ytong Jumbo 60 PP4/0,6 S o grubości 24 cm to bloczek do budowy ścian zewnętrznych z ociepleniem. Ytong Jumbo 60 PP2/0,3 S w formacie 599 x 599 x 365 mm (to ostatnie to grubość) jest przeznaczony do ścian jednowarstwowych.

Montaż tak wielkich bloków jakimi są Jumbo jest banalnie łatwy przy użyciu specjalnego miniżurawia. To pozwala ograniczyć wysiłek fizyczny wykonawców i zwiększyć efektywność prac budowlanych. Obliczono, że użycie Jumbo skraca czas budowy nawet o 25%! Ekipa murarska składająca się z dwóch osób z pomocą miniżurawia może w jeden dzień wymurować nawet 50 m2 muru. Wygodnie, a co ucieszy wiecznie zabieganych inwestorów - na czas. Miniżuraw można wynająć lub zamówić na raty. Zapytaj w BAT. Nasi handlowcy chętnie pomogą.

Marka Xella udowadnia, że murowanie wcale nie musi być skomplikowane.

 „Deweloperzy, a coraz częściej też inwestorzy indywidualni pytają i decydują się na Jumbo” - mówi Piotr, handlowiec pracujący w oddziele w Gdańsku-Kokoszkach.

Zapytaj o ofertę dla Ciebie i przekonaj się jak szybko można murować.

Zobacz również:

Bierzemy pod lupę beton komórkowy Ytong

Romantyczny taniec silki i ytonga

Budujemy dom pustakiem suporex
< Zielona marka nowoczesnych elektronarzędzi zasilanych jednym akumulatorem? Poznaj ją! Budowa domu czyli na czym warto oszczędzić, a na co wydać ostatni grosz >
Createdy by Studio Spectro