BAT materiały budowlane logo
Baza wiedzy

Tagi:

     

Ekologiczne instalacje czyli opinia użytkownika pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych

Kaszuby wiosną są wyjątkowo piękne. Dzieci beztrosko bawią się na przydomowych placach zabaw. Rozkwitające kwiaty, zielone drzewa, urokliwe jeziora sprawiają, że chce się tu żyć. Widzimy, że mieszkają tu ludzie, którzy dbają o swoje otoczenie. Wśród nich jest Ewa – żona ratownika medycznego Tomasza i mama dwóch dziewczynek 7-letniej Zuzi i 4-letniej Zosi.

Ekologiczne rozwiązania czyli jak to się zaczęło

Przyznam się, że wcześniej nieszczególnie interesowałam się tematami związanymi z ekologią. Dopiero w poprzednim roku, gdy w mediach coraz głośniej zaczęto mówić o katastrofie ekologicznej zdałam sobie sprawę jak to ważne. Nie tyle dla mnie, ale dla moich córek. Chciałbym, aby żyły w bezpiecznym, zdrowym świecie. Sprawdziłam w pewne niedzielne popołudnie stan powietrza w mojej okolicy za pomocą aplikacji Airly. Byłam przerażona! Odczytałam „Zła jakość powietrza! Nie wychodź z domu!” Jednocześnie dowiedziałam się, że 67 tysięcy Polaków rocznie umiera z powodu zatrutego powietrza. Uznałam, że czas na zmiany. Najlepiej je zacząć od siebie, prawda? W naszym domu wciąż mieliśmy zwykły kocioł tzw. śmieciucha i czasami zdarzało nam się wrzucać jakieś nieodpowiednie resztki do spalenia. Nie chciałam już czuć się współodpowiedzialna za zatrucie środowiska. Poprosiłam więc męża, aby rozejrzał się za rozwiązaniem eko. I znalazł! Pan Rafał z firmy BAT polecił nam pompę powietrza i panele fotowoltaiczne. Wcześniej pokazaliśmy mu nasze rachunki za prąd, które zwłaszcza zimą bywały strasznie wysokie. Zaprosiliśmy go do siebie, aby mógł na miejscu sprawdzić w jaki sposób na naszym dachu zainstalować panele fotowoltaiczne – uśmiecha się pani Ewa.

Panele fotowoltaiczne – od czego zależy cena

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od ilości zużywanego prądu, ale nie tylko to jest ważne – mówi Rafał, specjalista ds. fotowoltaiki. Przyjeżdżam na miejsce, aby na podstawie m.in. kształtu dachu i rodzaju pokrycia ocenić wartość inwestycji. Bardzo ważne jest umiejscowienie domu w stosunku do kierunku świata. Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu od strony południowej są bowiem najwydajniejsze.

Zalety pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych

Pan Rafał wyjaśnił nam w jaki sposób panele zasilają nasz nowy kocioł czyli pompę powietrza. Przy okazji jest u nas czysto, więc skończyłam z ciągłym sprzątaniem w kotłowni. Teraz mój mąż skorzystał z dodatkowego miejsca i zrobił tam sobie domową siłownię. Widzę też ogromną różnicę w rachunkach za prąd. Początkowo bałam się, że koszt paneli i pompy będzie wysoki i zwyczajnie nie będzie nas na to stać. Jednak się myliłam. Nawet w temacie finansowania mogliśmy liczyć na pomoc pana Rafała - mówi pani Ewa.

Dofinansowanie „Mój Prąd” i „Czyste powietrze”

W tej chwili mamy najlepszy czas na instalację odnawialnych źródeł energii. Korzystając z programu „Mój Prąd” możesz otrzymać aż do 5 000 zł na instalację paneli fotowoltaicznych. Pompę ciepła natomiast sfinansujesz ze środków programu „Czyste Powietrze”. Firma BAT pomaga we wszystkim – od wyceny poprzez instalację, aż do uzupełnienia wniosku o dofinansowanie. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na stronie czystepowietrze.bat.pl. Pokażemy Ci ile możesz zyskać.
Createdy by Studio Spectro